ה"בינדו"

הבינדו הוא נקודת המרכז של המנדלה, ממנה מתחילים לשרטט את התבנית. מקור המילה בשפת הסנסקריט (שפה הודית עתיקה). 

כאשר אנו מתחילים ציור מהבינדו, הדבר מכוון אותנו פנימה, אל ה"בינדו" שלנו, הוא נקודת המרכז של העצמי. כתוצאה מהחיפוש והתהליך הזה, נקבל יותר פוקוס פנימי. נזכיר שבתהליך יצירת המנדלה אנו חופשיים לגמרי. ה"חובה" היחידה שלנו היא להתחיל מהבינדו! 

בהקשר הזה, אני רוצה לשתף אתכם בחוויה אישית. 

בזכות ההתחברות לבינדו, למרכז הפנימי שלי, גם אני התחלתי לגשש ולאט לאט להבין את עצמי.בזמן היצירה, הייתי קשובה פנימה.  כנראה שעם הזמן גם האמונה שלי ביכולת הגילוי והשינוי של המנדלה, התחזקה.

בשנתיים האחרונות "יצאו לי" כמה מנדלות יוצאות דופן. ההבדל העיקרי היה סביב המרכז – "הבינדו" -  שתמיד משקף את המהות הפנימית שלנו.
כך קרה שעולמי הפנימי התגלה מול עיניי. להלן כמה "בינדו"-ים עם הדימויים שעלו בי.

***

מה שעוזר לנו להתחבר לכוח הפנימי של הבינדו, זו המדיטציה שחווים לפני היצירה. 

לפני שמונה שנים למדתי בקורס "הכשרת מדריכי מדיטציה" בהדרכתו של אלון פאר, ראש תחום מדיטציה ומיינדפולנס במכללה האקדמית בוינגייט. באותה שנה למדתי גם דמיון מונחה במרכז גוף ונפש. רכשתי כלים מצוינים להתבוננות פנימית, והבנתי כיצד ניתן להגיע לאיזון דרך התרגולים. כיוון שעברתי בעצמי מסע אישי, אני מרגישה הזדהות עם התלמידים שלי, כאשר בתחילת השיעור אנו מתמקדים בהפגת המתח ובמיקוד פנימה. 

לפני תהליך היצירה, אני מעבירה כמה דקות של מדיטציה, כאשר לרוב נושא המדיטציה קשור לנושא השיעור. 

התלמידים מאוד אוהבים את השקט והרוגע שמרגישים בתום המדיטציה. כך מספרות תלמידותיי על חוויות המדיטציה

המדיטציה בשיעורים של אנמרי עוזרת להתנתק מהיום שעבר עליי, וכך להגיע פתוחה יותר ליצירה. המדיטציה נותנת רגע של שקט מוחלט, בו אתה נמצא רק עם עצמך ומתבונן פנימה. מצפה תמיד ואוהבת מאוד!

- קארינה  

 

כולנו מגיעות בסוף יום עמוס. לדעתי המדיטציה עוזרת לעצור, להתאסף ולהתחבר לרגע הנוכחי. כך בצורה עדינה, מתפנים ומשתחררים ליצירה. 

- סלביה  

 

״להיות ולא להיות״ - להתנתק מהכאן ועכשיו חלקית או עד כמה שאפשר, כדי להגיע לתהליך היצירה בראש פתוח, לא מקובע, ולהתנתק קצת מהעולם החיצון - עד כמה שכל אחד יכול כמובן. לחוות ניתוק מסוים, זה פשוט עושה לי טוב!

- רינת

 

אנמרי יקרה, מאד אהבתי את המדיטציות לפני תחילת ציור המנדלה. זה אפשר לי להירגע, לעבור למצב של שקט וחיבור פנימה לקראת ציור המנדלה. ממש מתגעגעת לשיעורים בהנחייתך.

- יאנה  

 

אני אישית מאוד אוהבת את המדיטציה והדמיון המודרך שאת מנחה, רגע לפני  שניגשים לשרטט ומשם ליצור את המנדלה שלנו. את עוזרת לנו להירגע, להיפרד מדאגות וכאבים. המדיטציה מסייעת להתנתק מהעולם החיצון, להפעיל את הדימיון כדי להתחבר לעצמנו ולמצוא את הפנימיות שלנו. זו הדרך המבורכת ביותר ליצירת המנדלה עצמה. תודה לך.

- פטרסיה  

 

מהי תרומת המדיטציה לפני יצירת המנדלה? מה היא עושה לי?  הנקודה היא שזה אינדיבידואלי… בעיקר אם אני מודעת לנושא, הנשימה וההתכנסות  פנימה מביאה אותי לרוב לשקט ולחיבור אל המקום הזה, אל מעיין הנביעה של כל היצירות. אני  רואה תמונות, צבעים וכו'..  זה מביא אותי לשמחה פנימית ולהודיה על כל הטוב והברכה שיש לנו. תודה לך אנמרי !

- כוכבנשמע מעניין? מוזמנים לקרוא עוד על הסדנאות שלי -


x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.